كیـمیـای محبـت - مطالب تیر 1388
كیـمیـای محبـت
کیمیا،محبت اهل بیت است

گزارش  از ناآرامی اطراف دانشگاه تهران در روز جمعه

روز گذشته و در حالی كه نمازجمعه با حضور خیل انبوه مردم مومن تهران در حال برگزاری بود، جمعیتی حدود 5-4 هزار نفر برخی خیابان های اطراف دانشگاه تهران را ناآرام كردند.
مشاهدات خبرنگاران كیهان و گزارش های نهادهای مسئول حاكی است نمازجمعه دیروز تهران مانند تمامی هفته های دیگر در سال های گذشته با حضور جمعی از مردم تهران برگزار شد و در حالی كه برخی از نزدیكان محمد خاتمی، میرحسین موسوی و هاشمی رفسنجانی از یك هفته قبل تلاش فراوانی برای بسیج نیرو و قشون كشی با هدف پررونق جلوه دادن آن به عمل آورده بودند، عملاً جمعیت شركت كنندگان تغییر محسوسی نسبت به روال معمول نمازهای جمعه نداشت. بر مبنای گزارش های موجود صف های نماز حتی به بلوار كشاورز و میدان فلسطین- یعنی محدوده همیشگی نماز- هم نرسید و عمده كسانی كه به صورت سازماندهی شده و با پوشش های خاص به خیابان های اطراف دانشگاه تهران آمده بودند، اساساً نماز نخواندند. عده معدودی از این افراد هم كه به اقامه نماز پرداختند هیچ كدام از اصول نمازجماعت در مورد شكل تنظیم صفوف را مراعات نكردند و برخی از آنها حتی زحمت بیرون آوردن كفش هایشان را هم به خود ندادند!
این عده كه مدتی است به رغم تمام تلاش های داخلی و خارجی تعداد آنها از 6-5 هزار نفر فراتر نمی رود، بدون پیوستن به صفوف نمازگزاران و با تجمع در پیاده روها و خیابان های اطراف به سر دادن شعارهای ضدانقلابی و تایید سخنان هاشمی رفسنجانی می پرداختند.
اظهارات هاشمی علیه دولت، شورای نگهبان و انتخابات و دفاع او از آشوب طلبان با استقبال این عده مواجه شد و بنابر برخی گزارش ها تعدادی از نزدیكان هاشمی نیز دائماً به آنها مراجعه و تحركاتشان را رصد می كردند كه با تذكر شدید مسئولان امنیتی مواجه شدند.
این گزارش ها نشان می دهد خیل جوانان مومن تهران در مقابل تمامی این حرمت شكنی ها كه به رغم تذكرات پی در پی مسئولان و سخنان حجت الاسلام تقوی و بدون كوچكترین منعی از جانب هاشمی انجام شد، متانت و آرامش خود را حفظ كردند و هیچ تعرضی به چهره های اصلاح طلب حاضر در نماز كه عملاً در هفته های گذشته فرماندهی آشوب را به عهده داشته اند صورت نگرفت.
پس از پایان نماز هواداران موسوی كه در اثر سخنان هاشمی تحریك شده بودند در برخی خیابان های اطراف دانشگاه اقدام به روشن كردن آتش و سر دادن شعارهایی علیه نظام و دولت پرداختند. آشوب طلبی این عده البته بیش از چند دقیقه دوام نیاورد با پایان نماز و خروج نمازگزاران از مصلای دانشگاه تهران و همچنین تدبیر نیروی انتظامی تجمع كنندگان حامی موسوی و هاشمی به سرعت متفرق شدند. بخشی از این عده با اتمام نماز و خلوت شدن اطراف دانشگاه قصد راهپیمایی به سمت میدان آزادی را داشتند كه پس از طی چند صدمتر مسافت و در خیابان آزادی تعدادشان به كمتر از 50 نفر رسید و خود به خود متفرق شدند.

 نوع مطلب :
برچسب ها :

1-... «هاشمی رفسنجانی در نمازجمعه تهران هیچ سخنی كه مانع از تجمع هواداران موسوی و اقدامات آنها شود بر زبان نیاورد... او می خواهد همچنان از هر فرصتی كه پیدا می كند برای به چالش كشیدن نتایج انتخابات استفاده كند»... «هاشمی گفت مردم به نظام اعتماد ندارند»... «هاشمی رفسنجانی گفت باید تردیدها در مورد انتخابات رفع شود»... «این اولین بار بود كه یك مقام عالی رتبه ایران از بحران سخن می گفت» و... مطالب فوق بخشی از انبوه گزارش ها و خبرهایی بود كه خبرگزاری های خارجی بلافاصله بعد از سخنان دیروز آقای هاشمی رفسنجانی در خطبه های نمازجمعه تهران، با ذوق زدگی برای رسانه های خبری خود در آمریكا، اروپا و برخی از كشورهای منطقه مخابره كردند و رسانه های مورد اشاره نیز با استناد به آن به سیاه نمایی گسترده ای علیه جمهوری اسلامی ایران دست زدند!
گفتنی است آقای هاشمی رفسنجانی در خطبه های دیروز نمازجمعه تهران تاكید كرده بودند نباید كاری كرد كه باعث سوءاستفاده دشمنان اسلام و انقلاب شود!
2-نمازجمعه دیروز تهران همانگونه كه انتظار می رفت و كیهان نیز در یادداشت روز پنج شنبه، از صورت بندی كلی آن خبر داده و برخی از صحنه های آن را پیش بینی كرده بود، برگزار شد. در نمازجمعه دیروز تهران علاوه بر جمعیت انبوه مردم مومن و انقلابی كه همه هفته در این مراسم سیاسی-عبادی شركت می كنند، جمعیت چندهزار نفره دیگری نیز حضور داشتند كه براساس اخبار موثق و گزارش های مستند شماری از آنان از نقاط مختلف استان تهران و برخی از استان های همجوار به تهران آورده شده بودند. جماعت یاد شده سه ویژگی مشترك داشتند كه به وضوح از هماهنگی قبلی آنها حكایت می كرد؛ اول آن كه تقریباً هیچكدام از آنها در نماز شركت نكردند و از میان چند نفری كه به نماز ایستادند، برخی با كفش نماز خواندند! و برخی دیگر... بگذریم!... دوم این كه هرجا آقای هاشمی رفسنجانی در خطبه های نماز سخنی علیه انتخابات اخیر بر زبان می آورد- كه نمونه های آن فراوان بود- جماعت مورد اشاره با شعارهای «هاشمی ، هاشمی حمایتت می كنیم» و گاه نیز با سوت و كف از اظهارات ایشان استقبال می كردند و در تمامی این موارد، نمازگزاران با حفظ متانت به آنان بی اعتنایی می كردند و صرفاً با شعارهای «ما اهل كوفه نیستیم، علی تنها بماند»، «خونی كه در رگ ماست، هدیه به رهبر ماست» و تكبیرهای بلند، مخالفت خود را با آشوبگران ابراز داشته و بر هویت اسلامی، انقلابی خویش تاكید می ورزیدند و در چند مورد نیز نمازگزاران با سر دادن شعار مرگ بر اسرائیل و مرگ بر آمریكا، هوشیاری و شناخت دقیق خود از كانون اصلی توطئه را به رخ غائله آفرینان كشیدند، انگار می خواستند از یكسو به عاملان و برنامه ریزان داخلی توطئه نشان بدهند كه نمازگزاران مومن و انقلابی از هویت واقعی آنها خبر دارند و از سوی دیگر به شماری از آشوبگران كه به ترفند عوامل پشت صحنه فریفته شده بودند، هشدار دهند كه آلت دست عوامل بیرونی و دنباله های داخلی آنها نباشند.
آقای هاشمی رفسنجانی در آغاز خطبه اول، از كسانی كه درون محوطه دانشگاه و یا بیرون از آن به سر دادن شعارهای هنجارشكن مشغول بودند، خواست، حرمت و تقدس نمازجمعه را رعایت كنند ولی هیچیك از آنان به این توصیه توجهی نكردند و نشان دادند كه هاشمی را برای اهداف سوء و منافع آنچنانی عوامل پشت صحنه آشوب می خواهند و ایشان را حتی برای خود او نیز نمی خواهند و البته جناب هاشمی رفسنجانی نیز، با سخنان خود كه در بسیاری از موارد، ترجمه دیگری از همان شعارهای هنجارشكن بود، زمینه هنجارشكنی جماعت یادشده را فراهم می كرد!
برای مردم شریف و پاكباخته ایران اسلامی كه نمازگزاران جمعه نمادی از آنها هستند، بسیار تلخ و ناگوار بوده و خواهد بود كه آقای هاشمی رفسنجانی را با توجه به سوابق انقلابی -به قول خود ایشان 60ساله- در جایگاهی ببینند كه حامیانی آنگونه داشته باشند و در سوی دیگر مردم مومن و انقلابی اینگونه از سخنان ایشان انگشت تأسف به دندان بگیرند!
3- آقای هاشمی رفسنجانی اگرچه به عنوان یك سیاستمدار هوشمند شناخته می شوند ولی متاسفانه و با عرض پوزش در خطبه های دیروز نمازجمعه ایشان برخلاف انتظار، از این ویژگی آقای رفسنجانی نشانه چندانی دیده نمی شد! ایشان تقریباً هرجا سخن از انتخابات اخیر بر زبان آوردند، همان ادعاهای بی دلیل و غیرمنطقی كسانی را تكرار كردند كه نه فقط هیچ نشانه، شاهد، قرینه و سندی برای اثبات آن ندارند، بلكه به شدت از هرگونه بحث منطقی و مستند فرار می كنند و به هیچیك از درخواست ها و دعوت های رسمی مراكز مسئول برای ارائه دلایل و اسناد خود مبنی بر تقلب در انتخابات پاسخ نداده و نمی دهند. چرا؟!... پاسخ روشن است، چون دلیل و سندی ندارند و از این روی نمی توانند بیرون از دایره «ادعا» قدمی بردارند.
4- جناب هاشمی رفسنجانی در آغاز سخن به ضرورت قانونگرایی اشاره كرده و تاكید كردند «همه باید در چارچوب قانون حركت كنیم. اگر از قانون تجاوز كنیم دیگر هیچ مرزی نداریم. باید با قانون مسائلمان را حل كنیم، اگر كسانی با بعضی از قوانین دل خوشی ندارند باید سعی كنند این قوانین اصلاح شود و هر وقت لازم است این اشكالات روزی حل شود، اما چارچوبمان را قانون قرار دهیم».
بخش فوق از اظهارات آقای هاشمی كه در آغاز خطبه ها مطرح شد، این امیدواری و تلقی را پدید آورد كه ایشان قصد دارند، قانون شكنان را مورد ملامت قرار داده و اقدامات غیرقانونی و آشوبگرانه آنها بعد از انتخابات را محكوم كنند. اما این امیدواری دوام چندانی نیاورد و جناب هاشمی در ادامه سخنان خویش نه فقط به آنچه خود گفته بود وفادار نماند، بلكه آشكارا از قانون شكنان حمایت كرد. و حال آن كه مطابق نظر اولیه خود بایستی از مدعیان تقلب در انتخابات برای پی گیری ادعای خویش از راههای قانونی دعوت می كردند، كه متأسفانه نكردند! بایستی آشوب های خیابانی كه به صورت غیرقانونی انجام گرفته و قتل و جرح مردم بی گناه، غارت اموال آنان، آتش زدن اماكن و اموال عمومی را در پی داشت، محكوم می كردند، كه نكردند! بلكه به طور تلویحی- اگر نگوئیم به صراحت- از آنهمه قانون شكنی حمایت نیز كردند و در عین حال تاكید فرمودند كه هرگز از تریبون نمازجمعه به نفع هیچ جناحی استفاده نمی كنند! كه باید گفت؛ اولا؛ اظهارات ایشان جانبداری آشكار از یك جریان سیاسی خاص بود، آنهم یك جریان سیاسی كه این روزها نشان داده است كمترین پایبندی به قانون ندارد... آیا این همه تأسف آور نیست؟! و آیا قوانین دیگری غیر از قانون اساسی و قوانین جاری جمهوری اسلامی ایران، موردنظر و منظور جناب آقای هاشمی رفسنجانی بوده است؟!
5-ایشان به چند نمونه تاریخی از دوران رسول خدا(ص) ،حضرت امیر(ع) و امام راحل(ره) و میزان اهمیت آن بزرگواران به مردم و جایگاه ملت در نظام اسلامی اشاره كردند كه سخنی بر حق بوده و هست، اما مقایسه ایشان میان آن نمونه ها و شرایط كنونی، متاسفانه «قیاس مع الفارق» بود! و باید متواضعانه از ایشان پرسید، مگر در نگاه آقای هاشمی مردم ایران، مردم نیستند؟! و مگر مطابق آنچه از رسول خدا(ص) و حضرت امیر(ع) و امام بزرگوار نقل فرمودید، نباید حق آنان را محترم دانست؟ بنابراین چرا انتخاب قانونی مردم را برنمی تابید؟ و حق مسلم 40 میلیون رأی دهنده را نادیده می انگارید؟! به یقین 13 میلیون نفری كه به احمدی نژاد رأی نداده اند بر خلاف برخی از مدعیان، قانون شكن نبوده و نیستند. آنان نیز مانند 25 میلیون نفر دیگری كه به احمدی نژاد رأی داده اند، به هنگام حضور در پای صندوق های رأی نتیجه انتخابات را هرچه باشد، پذیرفته بودند، اگرچه طرفداران هر یك از نامزدها ترجیح می دادند كه نامزد مورد نظر خودشان به ریاست جمهوری انتخاب شود. همیشه همین بوده است و اساساً انتخابات غیر از این مفهوم و معنایی ندارد. می فرمائید در انتخابات تقلب شده؟ خب! چرا برای ادعای خود هیچ دلیل و سند و حتی شاهد و قرینه ای ارائه نمی دهید؟ مگر نه اینكه در تمامی نظام های حقوقی جهان و از جمله نظام حقوقی اسلام «البینه علی المدعی- آنكس كه ادعایی دارد باید دلیل ارائه كند»؟ و مگر نه این كه در قوانین جمهوری اسلامی ایران برای اینگونه ادعاها راه حل قانونی در نظر گرفته شده است؟ بنابراین چرا به راه قانون نمی روید؟ لطفاً و با عرض پوزش، بفرمائید كدام قانون را قبول دارید؟
آقای هاشمی می فرمایند جمع زیادی از مردم، در مورد انتخابات تردید دارند! ولی نمی فرمایند، چرا؟! و به چه دلیل؟! قاطبه مردم اگر تردیدی داشته باشند درباره ریشه و پشت صحنه آشوبگران است.
6-خطیب محترم نمازجمعه دیروز از شورای نگهبان گلایه كردند كه چرا از فرصت اضافی 5روزه آنگونه كه باید استفاده نكرده اند! ولی به این نكته بدیهی و خبر موثق بارها اعلام شده اشاره نكردند كه شورای نگهبان از تمامی نامزدها دعوت كرد تا برای حضور و نظارت بر بازشماری10درصد صندوق های رأی سراسر كشور نمایندگانی بفرستند و دو تن از آنها برخلاف قول و تعهدی كه داده بودند از اعزام نمایندگان خویش خودداری ورزیدند. این اقدام آنان غیر از آن كه نشانه خالی بودن دست آنها از دلیل و سند و زمینه سازی برای تكرار ادعای تقلب باشد، چه مفهوم دیگری دارد؟!
7-آقای هاشمی شرایط كنونی را «بحران» نامیدند و خبرگزاری های غربی از جمله شبكه تلویزیونی «فرانس24» بلافاصله با ذوق زدگی اعلام كرد «این اولین بار است كه یك مقام عالی رتبه ایران از بحران سخن می گوید»! به یقین جناب هاشمی رفسنجانی از تعریف «بحران» باخبرند و می دانند كه بین سه واژه «بحران»، «بحران نمایی» و «فتنه» تفاوت های فراوانی هست و «فتنه» كه از ویژگی های آن غبارآلود كردن صحنه است، بامسما ترین واژه برای توصیف شرایط كنونی است و صدالبته به قول حضرت امیر علیه السلام وقتی غبارهای فتنه فرو می نشیند- كه خوشبختانه در مقیاس وسیعی فرو نشسته است- حق و باطل از نظرها پنهان نمی ماند و فتنه انگیزان دیگر نمی توانند در پرده بمانند.
بحرانی اگر هست در میان كسانی است كه برای ریاست جمهوری آینده نقشه ها كشیده بودند و حضور گسترده مردم، آرزوهای آنان را بر باد داده است و از جناب آقای هاشمی رفسنجانی تعجب آور و جای گلایه است كه چرا بحران در میان كسانی را كه به ایشان نیز كمترین ارادتی ندارند، «بحران» در جامعه اسلامی ایران می نامند؟!
راستی! آیا جناب هاشمی متوجه نشدند كه چرا نمازگزاران تحلیل و تفسیرهای ایشان را با شعار «ما اهل كوفه نیستیم، علی تنها بماند» پاسخ می دادند؟! این نكته عبرت انگیز است. نیست؟!
و بالاخره امید آن كه آقای هاشمی رفسنجانی، به این واقعیت توجه فرمایند كه ماجرای امروز، ماجرای درگیری و رقابت دو جناح نیست، بلكه دشمنان بیرونی و برخی از دنباله های داخلی آنان، نظام اسلامی و انقلاب و امام را نشانه رفته اند. بنابراین، انتظار آن است كه آقای هاشمی رفسنجانی به دشمنان تابلودار امام، ایران اسلامی و انقلاب فرصت سوءاستفاده ندهند، ان شاءالله.
حسین شریعتمداری
نوع مطلب :
برچسب ها :
1-موسوی: رسانه‌های امپریالیستی از من هم
عبور می‌كنند
میرحسین موسوی اخیراً در دیدار با تعدادی از نمایندگان مجلس ادعا كرده من نوكر نظام هستم، اما حاضر نیستم این را علنی بگویم. موسوی پیش ازاعلام نتیجه نهایی انتخابات از سوی شورای نگهبان، در دیدارعده‌ای از نمایندگان مجلس گفته است: نظام برای من فوق‌العاده و بسیار مهم است و از اینكه مدیریت صحنه به بیرون از كشور منتقل شود، نگران هستم و اساساً قبول ندارم‌. این رسانه‌های امپریالیستی فردا از من هم عبور می‏کنند. كمیته مجلس از موسوی می‏خواهد همین حرف‌ها را در مصاحبه‌ای در تلویزیون بگوید كه وی حاضر نمی‌شود و در جواب آنها می‌گوید آمادگی ندارم!
2-از اعترافات خبرهایی در راه است
روز گذشته برخی رسانه‌های وابسته به جریان شكست خورده در انتخابات در اخباری هماهنگ و فرار به جلویی آشكار، مدعی شدند كه هیچ یك از چهره‌های سیاسی و مطبوعاتی كه پس از اغتشاشات اخیر دستگیر شده‌اند اعترافاتی نداشته‌اند و جرمی برای آنها تعریف نشده و همگی بی‌گناه در بازداشت به سر می‌برند! در همین راستا خبرنگار «جوان» كسب اطلاع كرد كه این ادعاهای جریان اصلاح‌طلب همگی در راستای فضاسازی روانی علیه پخش اعترافات متهمان می‌باشد. همچنین باخبر شدیم كه خبرهای جدیدی در این زمینه در راه است و ابعاد جدیدی از اعترافات چهره‌های سیاسی و مطبوعاتی روشن خواهد شد. گفتنی است جریان‌سازی‌ رسانه‌ای طیف دوم خرداد در حالی صورت می‌گیرد كه چهره‌های برجسته این جماعت در جریان اعترافات دوستان و همكاری خود هستند و بعضاً با ابزار ندامت از این افراد تبری جسته‌اند.
3-پروژه «ساعت 48» كلید خورد
آخرین تصمیم جریان تجدیدنظرطلب برای مقابله با تشكیل دولت دهم كلید خورد. به گزارش «جوان»، جریان اصلاح‌طلب در نظر دارد در اقدامی منفعلانه، 48 ساعت قبل از تنفیذ حكم ریاست جمهوری اطلاعیه‌ای مبنی بر نامشروع بودن این دولت صادر كند! گفتنی است پیش از این دو تن از كاندیداهای شكست خورده جریان اصلاحات اظهاراتی مبنی بر نامشروع بودن دولت كرده بودند.
4-در بنیاد باران برای موسوی چه تصمیمی گرفتند؟
شنیده شده است اخیراً جلسه‌ای با حضور (م.خ) مرد خاكستری اصلاحات و سید محمد خاتمی پیرامون موضوع تشكیل حزب از سوی میرحسین موسوی تشكیل شده است. در این جلسه (م.خ) مرد خاكستری اصلاحات مخالف تشكیل حزب از سوی موسوی بوده است و می‌گوید: با این حركت و تشكیل حزب از سوی موسوی ما با دست خودمان میرحسین را لیدر اصلاحات می‌كنیم، در صورتی كه ما اصلاً خواهان چنین موضوعی نیستیم. از سوی دیگر سید محمد خاتمی كه موافق تشكیل حزب از جانب میرحسین بود نیز گفت: البته این طور كه آقای (خ) می‌‌فرمایند نیست. مهندس موسوی اگر حزب تشكیل دهد باید هم عرض دیگر احزاب اصلاح طلب حركت كند. از سوی دیگر اگر نگذاریم میرحسین حزب تشكیل دهد وی خود را فردی فراحزبی نشان می‌دهد كه در هیچ تشكل سیاسی نمی‌گنجد و این خطر بیشتری برای ما دارد چون آنگاه ما باید دنبال موسوی به عنوان لیدر اصلاحات بدویم.
5-مشاوران احمدی‌نژاد در كمیته معرفی كابینه دهم
همزمان با آغاز رایزنی‌ها و مذاکرات با گروه‌ها و اشخاص مختلف برای تشکیل کابینه دهم و تقویت گمانه زنی‌ها درباره تغییر 50 درصدی کابینه احمدی نژاد، مردان اصلی مشاوره دهنده به رئیس جمهور در دولت بعدی مشخص شدند. کمیته‌ای پنج نفره از افراد نزدیک به احمدی‌نژاد به عنوان یکی از گروه‌های مشورت دهنده به وی، مأمور انتخاب اولیه وزرای کابینه دولت دهم شده‌اند. زارعی و رسایی نمایندگان مجلس، بذرپاش مدیر عامل سایپا، فقیه رئیس سازمان بهزیستی و هاشمی‌ثمره رئیس ستاد مردمی و مشاور عالی احمدی‌نژاد ترکیب این کمیته را تشکیل می‌دهند. این افراد در نخستین گام اجرای طرح انتخاب اولیه ترکیب وزرا حداقل 5 گزینه برای هر وزارتخانه معرفی و برای برخی معاونت‌های ریاست جمهوری چهار گزینه مشخص کرده‌اند.
نوع مطلب :
برچسب ها :

روز گذشته سایت‌ها، خبری را در خروجی خود مخابره کردند که هم مایه تعجب بود و هم باعث خرسندی از اینکه بالاخره قانون‌گریزانی که تا دیروز بر طبل بی‌قانونی می‌کوبیدند و فضای آنارشیسم را بهترین فضا برای پیگیری مطالبات خود می‌دانستند، امروز به دامان قانون بازگشته‌اند. شکایت میرحسین موسوی، سید محمد خاتمی و مهدی هاشمی رفسنجانی از برخی رسانه‌ها از چند منظر قابل توجه است:

قطعاً باید شکایت موسوی، خاتمی و مهدی هاشمی رفسنجانی از این رسانه‌ها را در جهت برنامه‌ای دانست که هم حزبی‌های او در کارگزاران و یا سرپل‌های جریانی او در مشارکت، مجمع روحانیون، مجاهدین انقلاب و ... دنبال می‌کنند و تنها ایشان در این مسیر نقش کاتالیزور اولیه را بازی می‌کند.1 - تقارن این شکایت‌ها با برخی اقدامات عناصر شکست خورده انتخابات دهم در روزهای اخیر، نگاه هر ناظر بی‌طرف سیاسی را به این سمت سوق می‌دهد که چه عواملی باعث شده تا طیف اصلاح‌طلب بر آن شود پس از انتخابات، برخی پروژه‌ها را در استمرار اقدامات افراطی انتخاباتی خود در کشور دنبال کند. سخن از تشکیل جبهه سیاسی متحد با محوریت موسوی، خاتمی و کروبی و نگارش یادداشت‌های طولانی از افرادی که در طول سالیان گذشته کمتر شاهد نوشتن مطلبی توسط آنها بوده‌ایم، هر تحلیلگری را به اندیشه وا می‌دارد که چه اتفاقی در عرصه سیاسی کشور افتاده یا قرار است بیفتد که افرادی همچون مرعشی، روی به نگارش تحلیل و یادداشت آن هم در باب اهمیت تشکیل جبهه فراگیر سیاسی و ضرورت جزم عزم‌ها برای پیگیری سرنوشت آینده نظام(!) در قالب این جبهه برآیند. آیا سخن از تشکیل چنین تشکل‌های تاریخ مصرف گذشته که بارها در زمان اصلاحات شاهد آن بوده‌ایم با برخی شکایت‌ها آن هم توسط کسانی که در نوک پیکان اتهام تخریب اموال عمومی و اغتشاشگری در طول دو هفته پس از انتخابات بوده‌اند نباید در یک راستا و با هدف پیگیری یک مطالبه فراگیر فرض کرد؟ 2 - افرادی که تا دیروز خود و جریان منتسب به خود را عین قانون فرض می‌کرد، امروز تصمیم‌ گرفته برای به اصطلاح حقوق شهروندی خویش از بستر قانونی استفاده کرده و با شکایت به مراجع قانونی مطالباتش را پیگیری کنند. البته قانون‌گرایی دو شرط عمده دارد که یکی استمرار در مسیر حرکت قانونی تحت هر شرایطی است و دوم اینکه قانون فصل‌الخطاب است و اگر او در این مسیر با برخی واقعیات مواجه شود و قانون اتهامات منتسب به وی را پیگیری کند و نهایتاً محکوم به جرمی شود، لازم است به قانون تن داده و بار دیگر با توسل به انتساب خانوادگی‌اش، قانون و قانونگذار را متهم به تضییع حقوق ننماید! 3 - شكایت موسوی، خاتمی و مهدی هاشمی از برخی رسانه‌ها قطعاً بیش از همه، این رسانه‌ها را خوشحال خواهد كرد، چرا كه بسیاری از ناگفته‌ها كه قابل انتشار نیستند، در دادگاه می‌تواند مطرح شود و طبیعی است مواردی كه در دادگاه گفته می‌شود می‌تواند مبنای انتشار پس از آن باشد و باید دید پس از گفتن ناگفته‌های ساختمان قیطریه، چه كسی از قانون خرسند خواهد شد و یا اگر شواهدی برای تشكیل جلسات مشترك در جهت آشوب آفرینی در روزهای پس از انتخابات در ساختمان خیابان ... در جلسه دادگاه مطرح و همراه با استنادات، دادگاه از برخی واقعیات مطلع گردد، باید دید چه كسی خود را به آب و آتش می‌زند! قطعاً موسوی، خاتمی و مهدی هاشمی در دادگاه از صحنه گردانان تشنج آفرینی‌های روزهای پس از انتخابات مصادیقی را به خاطر دارند و خواهند گفت و یا در صورت روبه‌رو شدن با برخی از نمونه‌های آن و اعتراف به دستورگیری پیاده نظام جریان آشوب طلب از لیدرهایی كه سرنخ آن در دست كسانی بوده كه كامیون مواد منفجره و سنگ وارد تهران می‌كردند را معرفی خواهند كرد.

4 - امروز جریان شكست خورده انتخابات در چند زمینه به طور همزمان فعالیت‌هایی را آغاز كرده است كه هوشیاری دستگاه قضایی می‌‌تواند چنین توطئه‌هایی را خنثی كند. اولاً‌ این جریان با طرح برخی شكایت‌ها از رسانه‌هایی كه در ایام انتخابات و پس از آن،‌ نقاب از چهره جریان برانداز و نفاق نظام برداشتند، قصد دارند مانع اقدامات دستگاه قضایی در بررسی پرونده متهمان آشوب‌طلبی كه امروز در اختیار دستگاه قضایی هستند، شوند و ثانیاً با پیشدستی در شكایت از برخی رسانه‌ها، تلاش دارند در مسیر دستیابی نیروهای اطلاعاتی و قضایی به واقعیت‌های اغتشاشات صورت گرفته،‌ خلل و انحراف ایجاد كنند. در این رهگذر طیف همسو با موسوی، خاتمی و مهدی هاشمی از همه ابزارها استفاده می‌كنند تا این انحراف به‌درستی مدیریت گردد. در كنار موارد گفته شده باید سازماندهی و هدایت اعتصاب غذای اكبر گنجی فراری مقیم آمریكا و عبدالعلی بازرگان نهضت آزادی و برخی عناصر برانداز سال‌های گذشته در مقابل سازمان ملل در نیویورك برای فشار به نظام و تمكین به خواسته‌های نامشروع و غیرقانونی اغتشاشگران را اضافه كرد كه درك چنین شرایطی بیش از پیش وظیفه دستگاه قضایی را سنگین خواهد كرد.نوع مطلب :
برچسب ها :

درپاسخ تكذیبیه مدیر مسئول اندیشه نو ماست قطعاً سفید است


سردرگمی سران جریان موسوم به اصلاح طلب از رسوایی ها و افشاگری های اخیر به آنجا رسیده كه مسلمات و واضحات موجود درجریان خود را هم منكر می شوند. آنقدر دروغ و شایعه ساختند و به خورد نامزدهای موردنظر خود و هواداران آنها دادند كه حالا نسبت به حرف و عمل خود نیز با دیده شك می نگرند. از آن رو است كه سردبیر بودن فردی در روزنامه منتسب به خود را رد می كنند حال آن كه نوشته های منتشر شده این شخص با عنوان سردبیر در آن روزنامه، در آرشیو موجود است.
سیدامیرحسین مهدوی جوان ترین عضو شورای مركزی سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی سازمانی كه سالهاست مجاهدت در راه براندازی نظام و اخیراً برای انقلاب مخملی را در دستوركار خود قرارداده و ستاد میرحسین موسوی با حضور خودخواسته در محل خبرگزاری ایسنا به افشاگری علیه جریان پشت پرده آشوب های خرداد ماه 88 تهران پرداخت. او سردبیر روزنامه «اندیشه نو»؛ ارگان حزب اسلامی كار بوده است. روزنامه ای كه به گفته مهدوی از سوی ستاد میرحسین موسوی تحت حمایت قرارگرفته بود. این روزنامه جزئی از خط رسانه ای سیاه نمایی علیه دولت و ایجاد زمینه انقلاب مخملی پس از انتخابات بوده است.
اما درتاریخ 7/4/88 تكذیبیه ای از سوی مدیر مسئول اندیشه نو مبنی بر رد سردبیری امیرحسین مهدوی در این روزنامه برای رسانه ها و البته موسسه كیهان فرستاده شد. دراین تكذیبیه كه خطاب به خبرگزاری فارس تنظیم شده اما برای همه رسانه ها ارسال شده است آمده:«احتراماً پیرو درج مطلبی با عنوان مشروح نشست خبری عضو مركزی سازمان مجاهدین و ستاد میرحسین موسوی؛ عدم پذیرش آراء قانون شكنی و تجمعات غیر قانونی سناریوی از پیش طراحی شده بود.
به شماره خبر 8804060966 مورخ
6/4/1388 ساعت 15/16نظر به اینكه آقای سیدامیرحسین مهدوی به عنوان سردبیر روزنامه اندیشه نو معرفی شده، بدین وسیله سردبیری نامبرده دراین روزنامه تكذیب می گردد.»
این درحالی است كه مهدوی درافشاگری خود پس از اشاره به عضویت خود در شورای مركزی سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی به سال 87 گفته بود« در انتخابات خرداد ماه سال جاری در ستاد مركزی موسوی به عنوان سردبیر روزنامه اندیشه نو كه روزنامه ای 4 صفحه ای برای پوشش اخبار ستاد بود آغاز به كاركردم و تا 23خرداد ماه به انتشار خود ادامه داد.»
مدیر مسئول روزنامه اندیشه نو اما درادامه تكذیبیه خود آورده است:«4 صفحه ای كه شخص مذكور (مهدوی) درمصاحبه خود از آن نام برده، درواقع چاپ دوم روزنامه بوده وسر دبیر جداگانه ای نداشته است.»
از آنجا كه موسوی و هوادارانش طی چند ماه اخیر انتشار هرگونه نوشته و سخنی را بدون ارائه حتی یك سند و مدرك در دستوركار خود قرار داده اند اكنون به گفتن و نوشتن مطالبی روی آورده اند كه علیه آن، مدرك و سند وجود دارد و البته خنده دار است.
برخلاف ادعای مدیر مسئول روزنامه اندیشه نو كه مهدوی را سردبیر آن نشریه نمی داند یادداشتی سركلیشه «گزارش سردبیر» و با تیتر «ضیافت موسوی» در تاریخ 9 خرداد 1388 درشماره 901 این روزنامه با امضای «امیرحسین مهدوی» منتشر شده و ثابت می كند كه نامبرده، سردبیر روزنامه چهار صفحه ای اندیشه نو بوده است. مهدوی درباره چاپ دوم بودن روزنامه اندیشه نو نیز گفته است:«در اردیبهشت ماه سال جاری مدیرمسئول و صاحب امتیاز روزنامه به ستاد آقای موسوی پیشنهاد دادند كه این روزنامه تحت عنوان چاپ دوم برای این ستاد منتشر شود.»
به این ترتیب چاپ دوم و تحت الحمایه ستاد موسوی بودن روزنامه اندیشه نو كاملاً مبرهن است.
اما درست در همان روزی كه تكذیبیه مدیر مسئول اندیشه نو واصل شد بیانیه سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی در محكوم كردن برخورد با آشوب ها روی سایت پایگاه اطلاع رسانی این سازمان منتشر و سند دیگری بر سردبیری امیرحسین مهدوی در روزنامه اندیشه نو شد. در بخشی از بیانیه سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی آمده است:«... آقای امیرحسین مهدوی روزنامه نگار و جوان ترین عضو شورای مركزی سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی ایران كه در كنگره اخیر سازمان به عنوان نماد جوان گرایی به عضویت شورای مركزی درآمده است... این روزنامه نگار خوشفكر و عضو جوان سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی كه حضوری فعال در ستاد انتخاباتی آقای موسوی داشت و روزنامه اندیشه نو در ستاد موسوی زیر نظر او منتشر می شد و...
به این ترتیب بیانیه سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی، همه آنچه مدیر مسئول اندیشه نو رشته كرده بود پنبه نمود و صاحب خروس، دم آن را نمایاند.
در روزهای اخیر آشفتگی و پریشان حالی درجریان موسوم به اصلاح طلب كاملاً مشهود بوده است و برملا شدن نقش آنان در عملیات براندازی و برپاكردن انقلاب مخملی آنها را دچار تشتت خاطر عجیبی كرده.
اكنون به جایی رسیده اند كه دروغ های خود را باور می كنند و در روشنایی روز و سفیدی ماست دچار شك شده اند. توهین به شعور مردم و اصالت قائل شدن برای گفته ها و نوشته های غیر مستدل به یك رویه برایشان تبدیل شده و درراهی بی بازگشت به سوی رسوایی نهایی و نابودی می تازند.

 


نوع مطلب :
برچسب ها :


آقای ابراهیم یزدی در یادداشتی در صفحه اول روزنامه اعتماد ملی- 20/4/1388- با عنوان «دهمین انتخابات و جمهوری چهارم» به مسائل انتخابات و پیامدهای آن- البته از منظر خود- پرداخته كه از چند جهت جای نقد و تأمل دارد.
1- اولین نقد جدی به یادداشت مذكور پارادوكس های فراوانی است كه در آن دیده می شود. پارادوكس هایی كه از قلم نویسنده ای مانند ایشان با این همه ادعای روشنفكری و سیاست دانی بسیار جای تعجب و تأمل دارد. آقای یزدی در اغلب سطور یادداشت خود نظام جمهوری اسلامی را به بی انصافی، عدم برگزاری انتخابات به صورت رقابتی و سالم و از این دست اتهامات، متهم می كند اما به شكل ناشیانه ای در چند جا خود، اساس ادعاهای خود را زیر سؤال می برد.
نویسنده معتقد است انتخابات دوم خرداد 1376 نسبت به انتخابات دوره قبل، یعنی دوره ششم ریاست جمهوری (دور دوم ریاست جمهوری آقای هاشمی) بسیار سالم تر بوده در حالی كه در هر دو دوره مجریان و ناظران انتخابات یكی بوده و به لحاظ منطقی و سیاسی دلیلی وجود ندارد تفاوتی در كیفیت سلامت انتخابات رخ دهد. البته هر كس كه كمی به مسائل سیاسی آشنا باشد به راحتی می تواند دلیل این تناقض گویی آشكار را دریابد. در دوره دوم خرداد بود كه گروه نهضت آزادی- كه صریحاً توسط حضرت امام(ره) نامشروع معرفی شده بود- مجال دوباره ای برای ایفای نقش رسمی یافت و تریبون های عمومی و بودجه های بیت المال را برای نشر افكار و عقاید خود مهیا دید. پس نباید تعجب كرد كه آقای یزدی آن انتخابات را سالم تر بداند. ظاهراً برای ایشان ملاك سلامت یك انتخابات، نتیجه آن است و اینكه فرد و جریان پیروز چقدر به آنان نزدیك باشد. جریان پیروز هر چه به نهضت آزادی نزدیك تر، انتخابات سالم تر و هر چه دورتر فاسدتر!
با این تفاسیر جای توضیح ندارد كه ارزیابی ایشان از انتخابات دهم ریاست جمهوری چیست.
2- نكته بعدی در مورد تحلیل ایشان از انتخابات دوره نهم است. به عقیده ایشان این انتخابات آزاد و منصفانه و سالم نبود اما رقابتی بود؟ از این تناقض طنزآمیز كه بگذریم باید گفت مجریان این انتخابات دوستان و همكفران شما بودند كه به كرات در نوشته خود از آنان تعریف و تمجید كرده اید. گمان نمی كنید تیزی این ادعا بیشتر در چشم رفقایتان فرو برود؟ ممكن است آقای یزدی در جواب بگویند منظورشان به نهادهایی مانند شورای نگهبان و امثالهم بوده است كه نگذاشتند هر كسی وارد گود رقابت شود تا انتخابات به زعم ایشان آزاد باشد. در چنین صورتی پاسخ را باید در تحولات آن زمان جست. زمانی كه چهار سال بیشتر از آن نگذشته و هنوز برای تاریخ خواندن و فراموش كردنش خیلی زود است. در آن انتخابات دو كاندیدای اردوگاه اصلاحات از طرف شورای نگهبان رد صلاحیت شده اما با حكم حكومتی رهبر انقلاب وارد گود رقابت شدند.
نكته جالب ماجرا این است كه یكی از آن دو كاندید محترم را رادیكال ترین نامزد اصلاحات می خواندند و همه وزن سیاسی رادیكال ترین دوستان شما را هم دیدیم. نتیجه كار چنان برایتان سنگین بود كه پس از چهارسال اغلب همفكرانتان در اظهارات خود می گویند نباید با این همه كاندید می آمدیم... تعدد نامزدها ما را به شكست كشاند... اگر پشت سر یك نفر جمع شده بودیم چنین و چنان می شد و... البته نتیجه جمع شدن پشت سر یك نفرتان هم در دور دوم همان انتخابات معلوم شد.
3- یكی دیگر از پارادوكس های آشكار شما در بند سوم یادداشتتان دیده می شود. آنجا كه اعتراف می كنید انتخابات اخیر رقابتی بوده اما در كنارش مدعی می شوید منصفانه نبوده و كاملا مهندسی شده بوده است.
آقای یزدی! از هر آدم عامی و حتی بیسوادی هم اگر بپرسید می داند و می گوید كه مناظرات تلویزیونی میان نامزدها از دلایل اصلی داغ شدن تنور این انتخابات بوده است. اگر به راستی نظام جمهوری اسلامی و آن مغزها و دست های پنهانی كه به زعم شما انتخابات را مهندسی كردند، چنین قصدی داشتند هرگز تنور انتخابات را داغ نمی كردند. بدون شك تقلب و تخلف در یك انتخابات سرد و بی روح و با مشاركت پایین (مثلا 50درصدی)، ساده تر از تقلب در انتخابات با مشاركت 85درصدی است. مگر همین شما و رفقایتان نبودید كه همیشه می گفتید اگر مشاركت بالا باشد امكان دستكاری در آراء وجود نخواهد داشت؟ اگر این فرض را بپذیریم مگر «مهندسان انتخابات» دیوانه اند كه مشاركت را بالا ببرند و خود را به دردسر بیندازند؟
بگذارید بگویم چرا دیروز آن حرف را می زدید و امروز زیر حرفتان می زنید. سالها گفتید و نوشتید كه آرای خاموش با شماست و اگر مردم گسترده به میدان انتخابات بیایند شما پیروز خواهید شد و آنقدر این «تئوری من درآوردی» را تكرار كردید كه حتی خیلی از رقبایتان هم باورشان شده بود. یكی از بركات و آثار عمیق این انتخابات همین بود كه بر پیشانی این ادعای كهنه و نخ نما، مهر باطل خورد.
4- در ادامه شكاف میان تمام نهادهای قدرت را از جمله پیامدهای این انتخابات دانسته و مدعی هستید این شكاف هرگز ترمیم نخواهد شد. عجیب است كه شما با لحنی تأسف بار از این به اصطلاح شكاف ها سخن می گویید اما به صراحت باید گفت ما به این ماجرا نگاهی مثبت داریم. بی شك در این رخداد ریزش هایی صورت گرفت اما دستاورد آن بسیار والاتر بود. این ماجرا مانند غربالی سره را از ناسره جدا كرد و بسیاری از نقاب ها را كنار زد. چهره های دوست نمایی در پس این نقاب ها بودند كه در آینده دور و نزدیك ممكن بود لطمات جبران ناپذیری به اصل نظام و انقلاب وارد كنند.
البته یادتان باشد ملاك این فرقان و جدایی آدم ها و رنگ ها نیستند كه بگوییم عده ای طرفدار این رنگ و عده ای رنگی دگرند. ملاك در این عرصه اصول و ارزش های انقلاب و در رأس آنها ولایت فقیه است. لازم به این توضیحات نیست چرا كه شما بهتر از بنده به اهمیت مقوله رهبری واقفید و از همین روست كه در بند ششم در پوشش پیگیری مطالبات مردمی، تمام گروهها را دعوت به ایجاد یك رهبری واحد می كنید.
5- آقای یزدی! می دانید چرا مردم هیچوقت به افكار شما و امثال شما وقعی نمی نهند؟ امیدوارم از این صراحت ناراحت نشوید اما متأسفانه باید بگویم چون شما از ایرانی بودن فقط نامش را یدك می كشید و از مردم ایران، اعتقادات، افكار و نیازهایشان درك درستی ندارید. شما سالهاست راهتان را از مردم جدا كرده اید البته اگر ثابت شود از اول همراه بوده اید.
6- یادداشت شما مطالب دیگری هم دارد (مثل اینكه نتیجه این انتخابات روابط ما با دنیا- بخوانید غرب- را تیره می كند. این هم از عجایب روزگار است كه نتیجه انتخابات را باید با علایق و منافع غرب سنجید!) اما در پایان به ذكر یك نكته اكتفا می شود. حكایت شما حكایت خوردن نان كلانتر و هم زدن هلیم حاج عباس است. زیر سایه این نظام زندگی می كنید و با ابزار و امكانات همین نظام بر علیه آن و به خوشامد دشمنانش حرف می زنید و می نویسید و مدعی هم هستید كه آزادی نیست. این هم از جمله مظلومیت های این نظام است كه عده ای نانش می خورند و دشنامش می دهند.

 نوع مطلب :
برچسب ها :
با تاكید رئیس جمهور صورت می گیرد تشكیل هیئت ویژه تدوین نظام جامع تعامل با نخبگان در دولت

در پی تاكیدات رئیس جمهور هیئت ویژه ای در دولت مامور تدوین نظام جامع تعامل موثر با نخبگان و فرهیختگان كشور شد.
به گزارش ایرنا، دفتر رئیس جمهور در اطلاعیه ای اعلام كرد: «نظر به تاكیدات ریاست محترم جمهور مبنی بر گسترش هر چه بیشتر حلقه مدیریتی و افزایش توان كارشناسی دولت، در آستانه شروع به كار دولت دهم بستری نوین و كارآمد برای بهره مندی از ظرفیت های ارزشمند و عظیم آحاد مردم عزیز ایران و توانمندی های علمی و تخصصی نخبگان و تجربیات مدیران دلسوز در اقصی نقاط كشور طراحی شده است.»
براساس این اطلاعیه از كلیه نخبگان كشور دعوت شده است كه برای اداره بهتر امور كشور و تحقق منویات ریاست جمهوری در سطوح مختلف مدیریتی با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی جمهوری به نشانی www.president.ir ضمن كسب اطلاع از جزئیات بیشتر این طرح آمادگی خود را اعلام كنند.
در این اطلاعیه خاطرنشان شده است: «هیات ویژه ای هم از سوی ریاست محترم جمهوری مامور تدوین نظام جامع تعامل موثر با نخبگان و فرهیختگان كشور و بررسی و پیگیری پیشنهادهای واصله و نقطه نظرات كارشناسی شما عزیزان را به عهده دارند.»
در این اطلاعیه ابراز امیدواری شده است كه با اجرای این طرح روند سربلندی و پیشرفت كشور و خدمت رسانی فراگیر به ملت بزرگ ایران و اقامه قسط و عدل شتاب بیشتری گیرد.
نوع مطلب :
برچسب ها :
سبحانی نیا:
موسوی فرصت بزرگ انقلاب را به یك تهدید تبدیل كرد

عضو هیئت رئیسه كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: راهی را كه موسوی در پیش گرفت، هزینه‌های بسیاری برای وی و كشور داشت و باعث شد كه فرصت بزرگ انقلاب اسلامی به یك تهدید تبدیل شود.


حسین سبحانی‌نیا نماینده مردم نیشابور در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار امور مجلس خبرگزاری فارس درباره رویكرد موسوی نسبت به قانون، اظهار داشت:موسوی انتظار مردم را در خصوص عمل به قانون برآورده نكرد و علی‌رغم تاكیدات مقام معظم رهبری در خطبه‌های نماز جمعه مبنی بر ملاك بودن قانون در كار و اینكه شورای نگهبان مرجع رسیدگی به قانون است، رفتاری كه لازم بود از وی مشاهده نشد.
عضو هیئت رئیسه كمیسیون امنیت ملی مجلس یادآور شد: راهی را كه موسوی انتخاب كرد راهی بود كه هزینه‌های بسیاری برای خود و كشور داشت و باعث شد كه یك فرصت بزرگ انقلاب اسلامی به یك تهدید تبدیل شود.
نماینده نیشابور در خصوص شكایات موسوی از رسانه‌ها گفت: باید از وی پرسید كه چگونه ممكن است قانون را برای رسیدگی به شكایات انتخابات قبول نداشت ولی برای رسیدگی به شكایت اخیر، قانون را ملاك قرار داد.
سبحانی رویكرد بعد از انتخابات موسوی را مثبت ندانست و خاطرنشان كرد: موسوی برخلاف سردادن شعار قانون‌مدار بودن در زمان انتخابات و متهم كردن دولت نهم به قانون‌گریزی خود به قانون عمل نكرد.
وی افزود: قانون، قانون است و باید به وسیله شورای نگهبان یا حكم قاضی در دادگاه اجرایی شود.
عضو هیئت رئیسه كمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینكه نحوه تمكین به قانون مهم است، گفت: اینكه موسوی شكایت كرده نشانگر رویكرد وی قانون است ولی این نوعی شبهه ایجاد می‌كند كه چه طور وی در مقطعی از زمان قانون قبول ندارد و در مقطع دیگر قانون را قبول دارد.
نماینده نیشابور تصریح كرد: مراجع ذی صلاح باید به وضعیت عاملان ایجاد اغتشاشات اخیر رسیدگی كنند چراكه اغتشاشگران باید پاسخگوی خون‌های بی‌گناه ریخته شده و خسارات وارد شده به مردم ‌و از همه مهمتر خسارات معنوی به انقلاب باشند.
سبحانی‌نیا با بیان اینكه مراجع ذی‌صلاح باید با بازگو كردن اسامی اغتشاشگران و عدم پرده پوشی در این زمینه به شفاف‌سازی بپردازند، خاطرنشان كرد: مراجع قضایی باید با روشن كردن نقش بیانیه‌های موسوی و عوامل دخیل در اغتشاشات به صورت قاطع در این زمینه برخورد كنند.نوع مطلب :
برچسب ها :
عضو كمیسیون امنیت ملی مجلس در گفت‌وگو با فارس:
موسوی با شكایت از رسانه‌ها سناریوی جدید را دنبال می‌كند

خبرگزاری فارس: عضو كمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: میرحسین موسوی با شكایت از رسانه‌ها سناریوی جدیدی را به منظور زیر سوال بردن نظام دنبال می‌كند.

محمد كرمی‌راد در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس افزود: میرحسین موسوی پس از اعلام نتیجه انتخابات دچار شوك بزرگی شده است و حماسه حضور مردم در انتخابات او را تحت تأثیر قرار داده و تعادل روحی و روانی وی دچار نوسان شده است.
كرمی‌راد اظهار داشت: موسوی با صدور بیانیه‌های مختلف ضمن همسویی با دشمنان انقلاب، حاكمیت نظام را زیر سوال برد و باعث شد تا جمهوری اسلامی به چالش كشیده شود.
نماینده مردم كرمانشاه در مجلس شورای اسلامی گفت: موسوی نشان داده هیچ وقعی به قانون نمی‌گذارد و نخواهد گذاشت، بعید نیست پس از اعلام رأی دادگاه علیه دستگاه قضایی هم بیانیه صادر كند.
كرمی‌راد گفت: موسوی همان‌طور كه رأی شورای نگهبان را نپذیرفت، رأی دادگاه را نیز نمی‌پذیرد.

نوع مطلب :
برچسب ها :


( کل صفحات : 4 )    1   2   3   4   
درباره وبلاگ

وقتى سخن از ظهور به میان مى آید احساس دلپذیرى به آدمى دست مى دهد. گویى در فضاى باغى سبز و كنار نهرى جارى نشسته است و به آواز خوش بلبلان گوش مى دهد. آرى
ظهور زیبائى ها و انتشار خوبى ها جان و تن خستگان را نشاط مى بخشد و برق شادى در چشمان امیدواران روشن مى كند.
در این وبلاگ سعی می شود درباره ظهور حضرت مهدى (عج) و آنچه در سایه سار حضور عینى او رخ خواهد داد سخن گوییم
و به تماشاى جمال بى مثالش بى حجاب غیبت مى نشینیم.
امیدوارم از مطالب این وبلاگ در جهت آشنایی بیشتر دیگر هموطنان عزیزم با امام عصر در جامعه بهره ببرید.
التماس دعا
با تشکر

مدیر وبلاگ : منتظر
پیوندهای روزانه
نویسندگان
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

كد نوحه

كد مداحی


                    
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic