كیـمیـای محبـت - مطالب دی 1389
كیـمیـای محبـت
کیمیا،محبت اهل بیت است

حجت الاسلام دانشمند : اگر من از مظلومیت رهبر بگویم شاید دلتان خون بشود ، خیلی مظلومند ایشان .

این موضوع را من با یک واسطه می گویم . با یکی از محافظ های آقا در حرم امام رضا روبروی ضریح ، دو به دو با هم بودیم .

گفتم از آقا چه خبر ؟

میگفت ما روزهای دوشنبه ، ( این را میگفت و گریه میکرد ) می رویم سرکشی میکنیم به خانواده شهدا . آقا می فرمودند به خانواده شهدا نگویید که ما می آییم که به زحمت نیافتند .

یک ربع قبل آقا در ماشین هستند ما درب میزنیم و میگوییم آقا می خواهند تشریف بیاورند منزل و یک سلام و علیکی با مادر و پدر شهید نمایند .

یکبار رفتیم درب خانه دو شهید ، من خودم رفتم دیدم درب باز است و آب و جارو کرده اند . درب زدم ، مادر شهید آمدند دم درب و گفتند : آقا کو ؟

گفتم : کدام آقا ؟

گفت : مقام معظم رهبری کجاست ؟

گفتم : شما از کجا می دانید ؟

شروع کرد به گریه کردن ، گفت دیشب خواب بچه هام را دیدم ، بچه ها آمدند گفتند خوش بحالت ، فردا سید علی می خواهد بیاید خانه تان .

به اینجا که رسید ، مقام معظم رهبری هم رسیدند به درب خانه .

imamrah_

بعد مادر شهید گفت من خواب دیدم که امام هم تشریف آوردند و گفتند فردا آقا سید علی آقا می خواهند بیایند ، ما هم تبریک می گوییم . و یک مطلبی هم امام فرمودند و پیغام دادند که من به شما بگویم .

مقام معظم رهبری فرمودند چه پیغامی ؟

مادر شهید گفتند : امام فرمودند سلام ما را به آقا سید علی آقا برسانید و به ایشان بگویید اینقدر از خدا طلب مرگ نکن ! فرج نزدیک است ان شاءالله .

agha-7

آقا خیلی گریه کرد .

حجت الاسلام دانشمند : مظلوم است آقا . یک کاری نکنیم که اگر گره ای نمی توانیم باز کنیم ، لااقل گره بر گره نیاندازیم .این واقعاً ظلم است ، خدا نمی بخشد .

در این دنیا مرکز شیعه فقط ایران است . افغانستان ، پاکستان ، مصر ، عربستان و عراق را ببینید . در ممالک اسلامی کجا شیعه همه کاره است ، ایران مرکز شیعه است ، دل امام زمان به شما بسته شده و امید امام به شماست .

خدایا رهبر مظلوم و با کرامت انقلاب را بحق امام زمان محافظت بفرما .

 

دانلود فایل تصویری : 1.81 مگابایت

منبع:پایگاه صالحات
نوع مطلب : فرهنگی، دانلود، 
برچسب ها :

emam-1 حجةالاسلام مهدوی :

خدا رحمت كند شهید عراقی و یكی از شخصیتهای سیاسی خوب امروز كه متأسفانه نمی توانیم اسم ببریم ، میگویند وقتی امام در ابتدای نهضت اولین اعلامیه سیاسی خود را داد ، (خوب ما در حد فهم خودمان درك میكردیم ، نمی دانستیم روح خدا كجا را دارد میزند) گفتیم خوب مردم ایران در فقر و بدبختی و استكبار این طاغوت هستند و امام می خواهد این ایران را به آرامش و رفاه برساند .

گفت با شهید عراقی بعد از اولین غرشی كه امام كرد ، رفتیم خدمت امام ، شهید عراقی با همان خلوصی كه داشت گفت حاج آقا واقعاً خیلی خوب می شد اگر این چیزی كه شما میگویید اتفاق بیافتد . وضع مردم ایران خیلی خوب میشود .

امام با بی اعتنایی فرمود بله وضع مردم هم خوب میشود ، ولی ما مأمور به انجام چنین كاری نیستیم .

آقای عراقی هم آدم سمج ، گفت آقا چی گفتید ؟

امام فرمود ما برای مأموریت دیگری آمدیم ، وضع مردم هم در حاشیه خوب میشود .

آقای عراقی گفت برای چه مأموریتی آمده اید ؟

امام فرمود برای سه مأموریت :

اول سرنگون كردن حكومت پهلوی – دوم استقرار نظام جمهوری اسلامی – سوم ، دادن پرچم حكومت اسلامی به دست صاحب اصلی اش .

حوادث روزگار و فاصله زمانی از حافظه ما برد ، رفتیم داخل مبارزات و خیلی ها كشته شدند و انقلاب پیروز شد . شهید عراقی هم با زبان روزه توسط سید مهدی هاشمی كه داخل باند آقای منتظری بود ، نیز به شهادت رسید ، ما به یكباره دیدیم دو تا از وعده های امام محقق شد .

یك وقتی در جمع بعضی از مسئولین نظام از جمله حضرت آیت الله ری شهری ، گفتم شهید عراقی و بنده شاهد چنین حرفی از امام بودیم . حالا دو مورد آن اتفاق افتاده ، سومین آن یعنی چی ؟

بحث شد كه با دست امام میرسد به دست صاحب اصلی ، یا شخص دیگری ؟

یكی از همان جمع كه حالا اسم نمی برم و شما می شناسید و آدم بزرگواری است ، گفت من میروم و از امام می پرسم . بعد رفتند و اینقدر از امام اصرار كردند كه آقای عراقی همچنین چیزی از شما شنیده ، آیا درست است ؟

امام فرمودند بله درست است .

گفتند دو تا از آنها محقق شده سومی چی ؟

امام گفتند سومی هم خدا انشاءالله می خواهد و میشود .( خیلی امام پرهیز داشت )

اصرار كردم گفتم شما هستید كه این پرچم را به دست صاحبش می دهید ؟ یا شخص دیگر ؟ بعد از اصرار من ،

امام فرمودند : نه من نیستم . بعد از من كسی خواهد آمد كه پرچم را به دست صاحب اصلی اش خواهد داد .

حالا ما داریم این مطلب را الان می شنویم ، ولی این آقایانی كه بعضی هایشان این همه آتش می سوزانند ، آن زمان داغ داغ تنوری این مطالب را شنیده اند ، نمی دانند .

نمی دانند كه علامه امینی صاحب الغدیر می فرماید : الخمینی ، ذخیرة الله فی الارض .

 

agha-2

 

دانلود فایل تصویری  1.7 مگابایت

منبع:پایگاه صالحات

نوع مطلب : انتظار، فرهنگی، 
برچسب ها :
حفظ ایمان
یكى از وظایفى كه متوجه هر فرد مسلمان در دوران غیبت است، دعا براى حفظ ایمان و ثبات قدم و راست قامتى در دین و ولایت ائمه هدى ـ علیهم السلام ـ مى باشد. چرا كه احادیث بسیارى خبر از طوفان هاى ویرانگرى در این دوران مى دهد كه پیل مردان را از جاى كنده و كهن دژها را در هم مى كوبد و نیز تأكید بسیار فرموده اند كه در این روزگار پیوسته التجاء و التماس به ساحت قدس الاهى داشته تا در این گرداب ها هلاك نشده و سلامت بگذرد. و آنچه ما همینك شاهد آنیم همان تندرهاى غرانى ست كه فریادشان گروهى را بر زمین ریخته و تاب برخاستن از ایشان زدوده است. و دیگر با دیدن، دلیل لازم نیست لیكن به منظور اهمیت سخن به فرازهایى از سخنان وحى سیرتان اشاره مى كنیم:
قال الامام الصادق ـ علیه السلام ـ: ان لصاحب هذا الامر غیبة المتمسك فیها بدینه كالخارط شوك القتاد بیده ـ ثم اطرق ملیّاً ـ ثم قال: ان لصاحب هذا الامر غیبة فلیتق اللّه عبد و لیتمسك بدینه.
همانا صاحب این امر را غیبتى در پیش است كه دین دارى چون دست كشیدن بر شاخه خار است  ـپس قدرى سر بزیر افكند و سپس فرمود: همانا صاحب این امر را غیبتى است كه بنده ى خدا در آن هنگام تقواى الاهى پیشه سازد و به دین خود در آویزد.
البته این تمسك جستن به دین كارى بس دشوار و بویژه در این زمان است كه مى بایست آنگونه كه خود فرموده اند در سایه التماس و التجاء به درگاه حق آن را تحقق بخشید. یكى از مهمترین ادعیه این باب كه بدان سفارش بسیار شد این دعاست:
اللهم عرفنى نفسك . ..
  بقیه در ادامه مطلب


ادامه مطلب


نوع مطلب : انتظار، 
برچسب ها :
خداوند در قرآن كریم مى فرماید:
(أفحسبتم أنّما خلقناكم عبثاً)
آیا گمان كردید كه شما را بیهوده خلق كردیم.
امیر المؤمنین ـ علیه السلام ـ در خطبه اى مى فرمایند:
« واعلموا عباد اللّه انّه لم یخلقكم عبثاً ولم یرسلكم هملا علم مبلغ نعمه علیكم واحصى احسانه إلیكم »(18).
اى بندگان خدا بدانید كه خدا شما را بیهوده خلق ننموده و شما را بى تكلیف رها ننموده است مقدار نعمتهایى كه بر شما ارزانى داشته مى داند و تمام احسانهایش را بسوى شما در حساب دارد (باید عمر گرانمایه ى خود را بیهوده از دست ندهید و متوجه تكالیف خود باشید).
جاى هیچ شك و تردیدى نیست كه انسان با فطرت خدادادى خود در مى یابد كه او ساخته شده ى وجودى است كه با علم و قدرت بى كران او را آفریده و در خلقت او هدفى داشته است; پس موظّف به انجام امورى است كه در راه رسیدن به هدف خالق او را كمك و یارى رساند. انسان مهجور از امام زمان ـ ارواحناه فداه ـ  نیز صاحب چنین فطرتى است و همان ضمیر آگاه، او را بسوى انجام وظایفى سوق مى دهد.
بشرى كه فطرت او دستخوش بازى روزگار و ملعبه ى شیطانها نشده باشد، خود را موظف به تكالیفى در زمان غیبت مى داند; اگر چه زمان، زمان غیبت است ولى خود را رها نمى بیند و فطرتش او را چنین نهیب مى زند كه در این زمان نیز وظایفى تو را است; خواه نسبت به زندگى در این زمان و یا نسبت به وجود امام زمانى كه سبب متصل بین زمین و آسمان و واسطه فیض خالق به خلق است.
در این بحث به قسمتى از تكالیف بندگان در رابطه ى با آن امام رئوف و زمان غیبت او اشاره مى شود; كه امید است با انجام آنها گامى بسوى كمال مطلق برداشته و گوهر وجودمان لایق مقام قرب گردد.
بقیه در ادامه مطلب
 ادامه مطلب


نوع مطلب : انتظار، 
برچسب ها :
امتحانهاى سخت و جان فرسا
یكى از ویژگیهاى بارز دوران غیت كبرا سختى و پیچیدگى رویدادهاست; در این مدت طولانى است كه بزرگترین مرحله ى آزمایش و امتحان و سنجش ایمان و عمل بندگان فرا مى رسد تا معلوم گردد كه در خلال این روزگاران ـ كه هر بامداد خورشید از كرانه ى افق شرقى سر بر آورده و بر سراسر صحنه هاى زندگى مردمان مى تابد ـ اهل قرون و اعصار در هر نقطه اى از جهان چگونه عمر خویش را سپرى كرده اند و از هستى خویش چگونه استفاده مى برند و چه نتیجه اى مى گیرند و افراد و اشخاص و دسته ها و مردم در برابر وظیفه ى دینى و انسانى خود چه مى كنند.
و البتّه در این زمان كه منجى بشر و امام زمان در پرده ى غیبت به سر مى برد حركت كردن در مسیر حقّ و حقیقت در عین سهولت و آسانى، كاریست بس دشوار. سهل و آسان است به اعتبار نفس راه، چرا كه راه حق روشن تر از خورشید است و بس دشوار است از جهت عمل و بكار بردن دانسته ها با وجود عوامل خارجى كه در زمان غیبت در اثر چیرگى هواهاى نفسانى و وساوس شیطانى بوجود مى آید و باید دانست كه طبق آیه ى سوره ى عنكبوت مؤمنین در معرض امتحان هستند تا راستگو از دروغگو معلوم شود كه دو صد گفته چون نیم كردار نیست.
(بسم اللّه الرحمن الرحیم الم أحسب النّاس أن یتركوا أن یقولوا آمنّا وهم لا یفتنون)
كسانى كه مى گویند ما ایمان آورده ایم 

بقیه در ادامه مطلب


ادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها :
1389/10/18 :: نویسنده : منتظر
غیبت كبراى امام عصر ارواحنا فداه  ( ویژگیها )
غیبت صغرا از دو جهت زمانى و گستره ى شعاعى محدود بود، از نظر زمانى بیش از هفتاد سال به طول نیانجامید و از نظر گستره ى شعاعى نیز. این غیبت، غیبتى همه جانبه نبوده و شعاع و دامنه آن محدود بوده است; یعنى در طول مدت هفتاد سال اگر چه امام زمان ـ ارواحنا فداه ـ از نظرها پنهان گردید لیكن این پنهانى عمومیت تام نداشت. بلكه كسانى بودند كه به صورتى با امام در تماس بوده اند كه اینان نایبان خاصّ امام بشمار مى روند; نامه ها و سؤالات مردم را به نزد امام مى بردند و پاسخ امام را به مردم مى رساندند و گهگاه نیز گروهى از مردم به وسیله ى آن نایبان خاص كه از ایشان یاد خواهد شد به دیدار امام دوازدهم بار مى یافتند.
لذا در این زمان، غیبت همه جانبه نبود; لكن پس از غیبت صغرا كه غیبت كبرا آغاز شد و تا اینزمان نیز ادامه یافته است، دیگر احدى از مردم وسیله ى ارتباط بین آنحضرت و سایر مردم نیست و هر كس چنین ادّعایى كند از درجه ى اعتبار ساقط بوده; چنانكه در نامه ى آنحضرت به آخرین نایب خاص خود بدان اشاره شده است.
البته ممكن و بلكه تشرف به محضر مقدس آنحضرت در موارد بسیارى صورت گرفته، ولى در تمام این تشرّفات ارتباط یك طرفه بوده است بدین معنا كه امام ـ علیه السلام ـ خودشان بعضى از مؤمنین را به این نعمت عظمى، متنعّم فرموده اند بدون آنكه وى را نایب و جانشین خود قرار داده باشند; از سوى دیگر نیز مردم هیچ گونه اراده اى قهرى در تشرف خدمت آنحضرت ندارند; كه البته این مراوده تا هنگام ظهور آن عزیز ادامه خواهد یافت.
 قطع ارتباط كلى با امام ـ ارواحنا فداه ـ
 


ادامه مطلب


نوع مطلب : انتظار، 
برچسب ها :

غیبت صغرى و كبرى یعنى چه و چه مدت است؟

معمولا در كتاب هاى مربوط به امام زمان (علیه السلام) زندگى حضرت را به سه دوره تقسیم مى كنند:
1 ـ كودكى         2 ـ غیبت صغرى           3 ـ غیبت كبرى
غیبت صغرى از سال 260 تا 329 هجرى قمرى ادامه داشته و چون این دوره كوتاه است، به آن غیبت صغرى گفته مى شود. حضرت در این دوره چهار نایب خاص داشتند:
1 ـ عثمان بن سعید عمروى       2 ـ محمد بن عثمان عمروى   3 ـ حسین بن روح نوبختى   4 ـ على بن محمد سمرى
حضرت از طریق این چهار نایب به سؤالات و نیازهاى مردم پاسخ مى دادند و از طریق آن ها دستوراتى براى افراد صادر مى فرمودند.
غیبت كبرى از سال 329 هجرى قمرى آغاز شده و تا ظهور آن حضرت ادامه خواهد داشت، و به جهت طولانى بودن مدت آن به غیبت كبرى معروف شده است.
حضرت مهدى (علیه السلام) در این دوره نایب خاصى تعیین نكرده، بلكه فقهاى جامع الشرایط را به عنوان نواب عام خود تعیین نموده اند تا به نیازهاى شرعى، اعتقادى و
 اجتماعى مردم در چارچوب احكام شرعى پاسخ هاى لازم را تهیه و ارائه نمایند.
در این زمینه در توقیعى كه از ناحیه ى آن حضرت صادر شده است مى خوانیم:ادامه مطلب


نوع مطلب : انتظار، 
برچسب ها :

در خصوص این موضوع به چند روایت از ائمه معصومین ع توجه نمایید.
1 ـ امام زین العابدین ع فرموده است:
در قائم ما چند سنت از سنتهاى پیغمبران است. اّما سنتى كه از آدم ونوح دارد، طول عمر است و سنتى كه از حضرت ابراهیم دارد، پنهان بودن ولادتش و دورى گزیدن از مردم است. سنتى كه از موسى دارد ترس و غیبت از مردم و از عیسى، اختلافى كه مردم درباره او دارند از ایوب فرج بعد از شدّت، اما سنتى كه از محمد ص دارد قیام با شمشیر است.
2 ـ محمد بن مسلم روایت نموده كه:
خدمت امام باقر ع رسیدم تا درباره قائم آل محمد از آن حضرت پرسشى كنم، پیش از آن كه سؤالى بنمایم، فرمود: اى محمد بن مسلم در قائم آل محمد پنج شباهت از پیغمبران است. شباهت یونس بن متى، یوسف بن یعقوب، موسى، عیسى و محمدص .
1 ـ شباهتى كه به یونس دارد، غیبت اوست كه بعد از پیرى به صورت جوانى به سوى قومش بازگشت .
2 ـ شباهتى كه به یوسف دارد، غیبت و پنهانى او از خواص خود و عموم مردم و برادرانش است.
3 ـ شباهتى كه به موسى دارد، ترس مُمتد او از مردم و غیبت طولانى و مخفى بودن ماجراى ولادتش و پنهان گشتن پیروان او به واسطه آزار و خوارى كه بعد از او به آنها رسید تا جایى كه خداوند متعال فرمان را صادر كرد و بر دشمنانش پیروز داشت.
4 ـ شباهت او به عیسى ; اختلافى است كه مردم درباره او دارند ; زیرا جماعتى گفتند كه او متولد نشده، عده اى گفتند او مُرده است و گروهى نیز گفتند: او را كشتند و به دار آویختند.
5 ـ امّا شباهتى كه به جّد خویش حضرت محمد ص دارد، قیام با شمشیر و كشتن دشمنان خدا و رسول و جباران و گردنكشان و پیروزى وى به وسیله شمشر و رعبى است كه در دلها پدید مى آورد.از جمله علامات او خروج سفیانى از جانب شام و شخص یمنى از یمن و صداى آسمانى در ماه مبارك رمضان و ندا كننده اى است كه او را به نام و نام پدرش صدا مى زند.

نوع مطلب : انتظار، 
برچسب ها :

مادر امام زمان (علیه السلام) كیست؟
مادر امام زمان (علیه السلام) نرجس خاتون دختر یوشعا پسر قیصر روم از نسل شمعون یكى از حواریین حضرت عیسى (علیه السلام) است كه به دنبال یك سلسله وقایع معجزه آسا از روم به سامرّا مى آید و سپس به افتخار همسرى امام عسكرى (علیه السلام) نایل مى گردد.
خلاصه سرگذشت ایشان از زبان خودشان بدین شرح است:
جدّ من قیصر مى خواست مرا در سن سیزده سالگى براى برادر زاده خود تزویج كند وقتى مجلس عقد برپا شد و قیصر برادرزاده خود را روى تخت مخصوص نشاند ... ناگهان صلیب ها فرو ریخت، پایه هاى تخت شكست و پسر عمویم با حالت بى هوشى از بالاى تخت بر روى زمین افتاد و مجلس به هم خورد ولى باز دستور دادند تا مجلس را از نو سامان دهند تا این مراسم به اجرا درآید ولى همان حادثه دوباره تكرار شد ... همه پراكنده شدند.
همان شب من در خواب دیدم كه حضرت عیسى و شمعون وصى او و گروهى از حواریین در قصر جدّم اجتماع كرده اند و منبرى از نور در آنجا قرار داده شده است، طولى نكشید پیامبر اسلام (صلى الله علیه وآله وسلم) و داماد و جانشینان آنحضرت وارد شدند; حضرت عیسى (علیه السلام) به استقبال ایشان شتافتند، حضرت محمد (صلى الله علیه وآله وسلم) فرمودند (خطاب به حضرت عیسى (علیه السلام)) یا روح الله من به خواستگارى دختر وصى شما شمعون براى فرزندم آمده ام و در این هنگام اشاره به امام حسن عسكرى (علیه السلام) كردند كه او نیز موافقت كرد ... آنگاه حضرت محمد (صلى الله علیه وآله وسلم) بالاى منبر رفته و خطبه اى خواندند و مرا به تزویج فرزندشان امام عسكرى (علیه السلام) در آوردند ... از خواب بیدار شدم و از ترس، آن واقعه را به كسى نقل نكردم ولى محبت به امام عسكرى (علیه السلام)باعث شد كه كم كم رنجور گردم و از خوردن و آشامیدن باز مانم و ... بالاخره مریض شدم ... چهارده شب بعد باز در خواب واقعه عجیب دیگرى دیدم و آن اینكه دیدم دختر پیامبر اسلام (صلى الله علیه وآله وسلم) به همراهى حضرت مریم و ... به عیادت من آمدند و من از اینكه حضرت عسكرى (علیه السلام) به دیدن من نمى آیند گله و شكایت كردم حضرت فاطمه (علیه السلام) فرمودند: اگر مى خواهى خداوند، عیسى و مریم از تو خشنود باشند و میل دارى فرزندم به دیدنت بیاید شهادت به یگانگى خدا و نبوّت پدرم پیامبر اسلام (صلى الله علیه وآله وسلم) بده و من آنچه كه او فرمودند تكرار كردم; آنگاه حضرت فاطمه(علیهم السلام)مرا در آغوش گرفتند و این كار باعث بهبودى من شد آنگاه فرمودند: اكنون به انتظار فرزندم عسكرى (علیه السلام)باش كه او را نزد تو خواهم فرستاد ...
وقتى از خواب بیدار شدم شعف و خوشحالى عجیبى تمام وجود من را فرا گرفته بود تا اینكه ..

بقیه در ادامه مطلبادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها :


( کل صفحات : 2 )    1   2   
درباره وبلاگ

وقتى سخن از ظهور به میان مى آید احساس دلپذیرى به آدمى دست مى دهد. گویى در فضاى باغى سبز و كنار نهرى جارى نشسته است و به آواز خوش بلبلان گوش مى دهد. آرى
ظهور زیبائى ها و انتشار خوبى ها جان و تن خستگان را نشاط مى بخشد و برق شادى در چشمان امیدواران روشن مى كند.
در این وبلاگ سعی می شود درباره ظهور حضرت مهدى (عج) و آنچه در سایه سار حضور عینى او رخ خواهد داد سخن گوییم
و به تماشاى جمال بى مثالش بى حجاب غیبت مى نشینیم.
امیدوارم از مطالب این وبلاگ در جهت آشنایی بیشتر دیگر هموطنان عزیزم با امام عصر در جامعه بهره ببرید.
التماس دعا
با تشکر

مدیر وبلاگ : منتظر
پیوندهای روزانه
نویسندگان
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

كد نوحه

كد مداحی


                    
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic